• Challenge – Wstań z kanapy i …zainwestuj w naszą planetę

W związku z nadchodzącym Dniem Ziemi (22 kwietnia) chcemy rzucić Wam wyzwanie:

Celem naszego wyzwania jest włączenie się w ekologiczne działania na rzecz ochrony środowiska.

Naszym zadaniem będzie zbieranie śmieci i sadzenie drzew oraz innych roślin np. w przydomowych ogródkach

Wyniki naszych prac muszą być udokumentowane na zdjęciach.Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji wszystkich uczniów naszej szkoły oraz

• rodziców
    • absolwentów
    • pracowników
    • a także wszystkich sympatyków SP 2 Kobyłka

Wyzwanie rozpoczniemy 08.04. a zakończymy 20.04.2024.

• Just Dance po przerwie

W dniu 10.04.2024 r. wznowiliśmy Projekt Aktywna Przerwa "Just Dance". Mając w pamięci Światowy Dzień Sportu (6 kwietnia), naszą aktywnością zrealizowaliśmy jego przesłanie. Uczniowie wyczekiwali powrotu Just Dance, licznie przybyli i świetnie się bawili. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Nic tak nie cieszy pedagoga, jak uśmiech na twarzy dziecka :-)

P. Matera, E. Sztobryn

• Żywa lekcja historii dla uczniów klas VIII

W dniu 9 kwietnia 2024 roku naszą szkołę odwiedził Pan Rafał Borkowski reprezentujący Izbę Pamięci Strzelecka 8. W latach 1944- 1945 w tej kamienicy mieściła się kwatera główna NKWD w Polsce, następnie ( do 1948 ) areszt Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego. W piwnicach budynku zostały zachowane inskrypcje wyryte przez więźniów.

Pracownik Izby Pamięci przeprowadził dla uczniów klas VIII zajęcia poszerzające ich wiedzę o przejęcie władzy w Polsce przez komunistów, funkcjonowaniu aparatu represji a szczególnie o działalności antykomunistycznej „Żołnierzy Niezłomnych” w powojennej Polsce. Prowadzący wykorzystując multimedia ciekawie przedstawił tematykę spotkania. Za wyjątkową aktywność w czasie zajęć przekazał uczniowi klasy VIII b- Kubie Klarzyńskiemu upominek rzeczowy ufundowany przez Instytut Pamięci Narodowej.

Uczniowie uczestnicząc w żywej lekcji historii utrwalili i poszerzyli posiadaną wiedzę dotyczącą sytuacji w Polsce po zakończeniu II wojny światowej.

• EuroWeek- obóz językowy.

Od 02 do 06.04.2024 uczniowie  klas 6 i 7 brali udział w obozie językowym w Polanicy Zdrój.

Zajęcia prowadzone były przez animatorki z Gruzji i Indonezji w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i ćwiczeń praktycznych.

W trakcie trwania obozu wszyscy uczestnicy mieli szansę prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy. Codziennie uczniowie pokonywali różne trudności i bariery:)

Nie zabrakło czasu na zwiedzanie bardzo urokliwej okolicy gór Stołowych. Widzieliśmy Kaplicę Czaszek, zdobyliśmy najwyższy szczyt górski Szczeliniec oraz podziwialiśmy śpiew ptaków z wieży widokowej na Wzgórzu Marii.

• Dzień Idola

Dzisiaj 5.04.2024r odbył się w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Dzień Idola. Zadaniem uczniów było przebranie się za postać, która jest dla nich kimś, kogo podziwiają, lubią. Prezentacja „Idoli” ukazała osobowości internetowe i mediów, gwiazdy sportu i sceny, postacie bajkowe. Niektórzy uczniowie uczestniczący w zabawie wykazali się dużą pomysłowością i niemałym wysiłkiem w przygotowaniu swojej charakteryzacji. Najbardziej oryginalne przebrania zostały nagrodzone “bonem na nieprzygotowanie”. Wybór nie był łatwy, ale nie martwcie się, SU zaprasza do zabawy już za rok:)

Dziękujemy, że tak licznie wzięliście udział w zabawie:)

• Świat jakiego nie znamy

W piątek przeprowadzono lekcje otwartą dzieci mogły dowiedzieć się co to jest autyzm i jak wprowadza zmysły w błąd. Podczas zabawy dzieci same przekonały się jak trudno odnaleźć się i funkcjonować gdy zaburzone są obszary sensoryczne- zmysł słuchu,wzroku,smaku,dotyku, węchu.

• Świecimy na niebiesko

W miesiącu kwietniu w ramach akcji „Świecimy na niebiesko” we współpracy z Radą Rodziców w naszej szkole prowadzone będą różnorodne działania. Spotkaliśmy się na boisku szkolnym, aby wyrazić solidarność z osobami z Autyzmem. Wypuściliśmy symboliczne, niebieskie balony. Niebieski jest uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem – staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw. Chcieliśmy w ten sposób uwrażliwić wszystkich na potrzeby osób z autyzmem, a im samym przekazać pozytywną energię.