• Święto liczby Pi [Π]

14 marca 2024r. obchodziliśmy ŚWIĘTO LICZBY π. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się w obchody i biorąc udział w konkursach miło spędzili czas z tą niesamowitą liczbą. Zaprezentowane wypieki, z pewnością niezwykle smakowite, w piękny sposób pokazywały liczbę pi. Ta niezwykła liczba wspaniale prezentuje się również w sztuce. Wykazaliście się niezwykłą kreatywnością i innowacyjnym podejściem do zaproponowanego tematu. Gratulujmy pomysłowości, niezwykłej weny twórczej i życzymy dalszych sukcesów.

• Wielkanocne zajęcia w 2c

W ramach współpracy z rodzicami oraz celebrowania ważnych wydarzeń, takich jak Święta Wielkanocne, w klasie 2c odbyły się warsztaty plastyczne oraz kulinarne. Zajęcia poprowadzili Rodzice naszych Uczniów.

Na warsztatach plastycznych, dzieci wykonały, tzw. toppery, aby udekorować posiane przez siebie kilka dni wcześniej zboże. Całość pięknie dopełniły bibułowe osłonki na pojemniczki oraz kolorowe wstążeczki.

Na warsztatach kulinarnych, Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi kucharze. Dzieci ubrały fartuszki oraz samodzielnie wykonane czapki kucharskie. Następnie nasz Gość, zaprezentował nam jakich narzędzi używa w kuchni do dekoracji potraw oraz pokazał w jaki sposób możemy zabarwić jajka, by pięknie wyglądały na świątecznym stole. Uczniowie wykonali wielkanocne kanapki oraz przekąski, które potem zjedli ze smakiem.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom.

• Pierwszy Dzień Wiosny bez plecaka

Z okazji 1 Dnia Wiosny w naszej szkole odbył się Dzień Bez Plecaka. Było  wesoło,  kolorowo i pomysłowo. Uczniowie wykazali się kreatywnością mając przy tym duże poczucie humoru. W szkole było mnóstwo walizek, wózków dla lalek, skrzynek na narzędzia, pudełek, misek, garnków, a nawet jedna suszarka na bieliznę oraz drabina.

Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w zabawie. Już nie możemy doczekać się kolejnego takiego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wasz SU

• Skarpetkowe wyzwanie przyjęte

To już powoli tradycja. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa wiele osób zakłada dwie (a najlepiej: trzy!) różne skarpetki. To symbol tego, że jesteśmy różni i...to jest piękne. Do skarpetkowego wyzwania przyłączyli się także uczniowie i pracownicy naszej szkoły, którzy na znak jedności i solidarności z osobami z zespołem Downa założyli je dzisiaj wyjątkowo „nie do pary”. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, serdecznie dziękuje !!! Zapraszam do obejrzenia fotorelacji Iwona Głozak

• Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Niech 21 marca będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa dobre, barwne i satysfakcjonujące, by nie brakowało w nim powodów do radości.

• Logopedyczny telefon

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy p. Katarzyna Turek i p. Małgorzata Galicka w klasach I – III zorganizowały zabawę w „Logopedyczny telefon”. Została ona przeprowadzona na zasadach głuchego telefonu. Dzieci losowały karteczkę z hasłem, który podawały „od ucha do ucha”. Trzy klasy (Ia, IIb i IIIa) ukończyły zabawę sukcesem, podając identyczne brzmienie nadanej przez wychowawców wiadomości. Te klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Komunikaty były krótkimi hasłami, np. „Cieszę się, że chodzisz ze mną do klasy.” „Lubię Twój uśmiech.” Ładnie dziś wyglądasz.”  Celem naszej zabawy było budowanie autentycznego kontaktu, opierała się ona na zasadach empatycznej komunikacji (komunikacji bez przemocy).

Był to dzień wielu pozytywnych słów oraz słodkich uśmiechów, ponieważ każdy na koniec zabawy otrzymał cukiereczka.

Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie akcji i ufundowanie cukierków i nagród.

Katarzyna Turek i Małgorzata Galicka

• Galeria rzeźby

Wszyscy uczniowie klas szóstych zmierzyli się z bryłą i formowaniem w niej wybranej formy przestrzennej. Są to głównie zwierzęta, a kształtowane były za pomocą dłut w kostkach różnych mydeł. Wymagało to skupienia i precyzyjnych, przemyślanych działań,  ponieważ zbyt pochopny ruch dłoni skutkować mógł oderwaniem się ważnego kawałka mydła.
    Technika bliska rzeźbieniu w drzewie lub kamieniu i daleka od formowania w glinie czy plastelinie.
    Zapraszam do wirtualnej galerii.Wprawdzie nie pachnie tak intensywnie jak w rzeczywistości, ale pokazuje ogrom talentów w naszej szkole.
    Beata Dyszkiewicz -Dziadak
  • Dzień Kobiet w naszej szkole

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza, Jest to dzień szczególnej serdeczności i uśmiechu. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wręczał symboliczne bukieciki oraz lizaki wszystkim Paniom pracującym w naszej placówce.

Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

• SmartKids Planet

W lutym, klasy 2 SP pojechały na wycieczkę do edukacyjnej Sali zabaw SmartKids Planet. Unikalność tego miejsca polega na interaktywnych strefach, dzięki którym dzieci wchodzą w role, rozwijają kompetencje przyszłości i spędzają czas na mądrej zabawie. Ponadto, uczniowie wzięli udział w pokazie naukowym, pt. "Gorączka suchego lodu”, podczas którego wykonali koncert, stworzyli gigantyczne bańki mydlane, a także wytworzyli wodospad z pary.