Zajęcia filmowe „Nakręcona Gmina”

W dniach 27-28.05.2017 r. i 03-04.06.2017 r. w naszej szkole miały miejsce warsztaty filmowe dla uczniów klas VI SP oraz uczniów klas I-II gimnazjum. Zostały one zorganizowane we współpracy Stowarzyszeń działających przy naszych szkołach Stowarzyszenie „Trójka”  przy ZSP3, Szkolne Stowarzyszenie Nauczycieli „SZANSA” przy ZSP2 oraz Stowarzyszenie „Przyjaciele Jedynki” przy ZSP1.

Podczas czterech dni warsztatów, pod okiem doświadczonej ekipy filmowców, uczestnicy zrealizowali reklamy, spot o mieście i reportaż.

Prowadzący zajęcia, p. Michał Baranowski, udzielał fachowych rad młodym adeptom sztuki filmowej. Uczestnicy mogli wykorzystać poznane wiadomości podczas zajęć praktycznych .

Młodzi filmowcy mieli swobodny dostęp do sprzętu filmowego. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem przystępowali do powierzonych im zadań. Zabawa była wspaniała. Każdy mógł spróbować swoich sił jako operator kamery, reżyser, dźwiękowiec, scenograf czy montażysta.

W czasie zajęć odwiedził nas Burmistrz Miasta p. Robert Roguski, który udzielił młodym filmowcom wywiadu.

Cztery dni zajęć bardzo szybko minęły i ciężko się było nam się rozstać z panem Michałem i kolegami z innych szkół.  Nie jest to jeszcze koniec naszej filmowej  przygody. Od września będziemy brali udział w wycieczkach do instytucji kulturalnych, być może odwiedzimy prawdziwy plan filmowy.

Składamy serdeczne  podziękowania wszystkim osobom, które wspomagały realizację tych zajęć. Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane ze środków Miasta Kobyłka w ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy kobyłkowskiej młodzieży oraz fotorelację z zajęć.

Można nas zobaczyć na YouTube „Nakręcona gmina – zapraszamySmile